Nii nagu hea koogi puhul ei maksa ka unistades ülemäära tagasihoidliku tükiga piirduda. Just ühest Suurest Unistusest sündiski Mandel – koduse olemisega koogipood, kus iga sisseastuja on palavalt oodatud külaline ning kõik hõrgutised valminud suure kire ja armastusega.

Suur Unistus (nagu õiged unistused ikka) oli kannatliku loomuga: ta ootas rahulikult, kuni koogipoe tulevane perenaine Anary oma esimese eriala varna riputas, põlle ette sidus ja kondiitrikooli läks. Unistusel jätkus kannatlikkust, kui tulevane koogipoe perenaine kaks korda jutti emaks saada otsustas ning hakkas rahutult nihelema alles siis, kui sobivad kohvikuruumid kodutänavas (vaat et vastasmajas!) enda tühjana seismisest märku andsid.

2016. a kevadel avaski vaiksel Veski tänaval Toomemäe nõlval uksed koogipood Mandel, kus lookas koogileti kõrval püüab pilku hubane interjöör ning igal mööbliesemel ja toidunõul on oma lugu rääkida. 

Olgugi, et, erinevalt koogist võttis kohviku valmis küpsetamine mõnevõrra rohkem aega, sai lõpptulemus just sellist nägu ja tegu, et võtab üle läve tulija õhkama ja koogikiusatusele alla vanduma.